Alligator Yalı Boyası Astarı (allıgator-yalı-boyası-astarı)

Marka : Allıgator
Fiyat : ₺326,62(KDV Dahil)
Sıfır Ürün

Su ile inceltilebilen, örtücü boya uygulamalarının altında kullanılan astardır. Çevreci ve kokusuzdur. Yüksek aderans sağlar, kolay zımparalanır, çabuk kurur.

UYGULANACAK YÜZEYLER

İç ve dış cephelerde eski boyalı yüzeyler (dispersion, sentetik) üzerine astar olarak yüksek aderans sağlar. Ahşap, çinko, sert PVC ve birçok kritik yüzeylerde son kat uygulamasının örtücülüğünü ve dayanıklılığını artırır. Yüksek risk taşıyan yüzeylerde uygulama yapmadan önce mutlaka kontrollü numune yapılmalıdır.

 

UYGULAMA 

Uygulama yapılacak zemin temiz, yağ ve taşıyıcı olmayan diğer kalıntılardan arınmış olmalıdır. Kullanılan ahşap reçineli ise yüzey selülozik tinerli bez ile silinmelidir. Metal, sert PVC vb. parlak yüzeylerin uygulamadan önce zımparalanması gerekir. Fırça, rulo veya püskürtme ile uygulanabilir. Ham ahşap yüzeylerde veya tamamen boyası kazınmış eski yüzeylerde astar uygulamasından önce şeffaf Alligator Jel Ahşap Koruyucu veya şeffaf Alligator Ahşap Emprenye ile emprenyelenmelidir. Alligator Yalı Boyası Astarı uygulandıktan sonra boya işlemine geçilmeden önce yüzeyin 280 nolu zımpara ile zımparalanması önerilir.

 

İNCELTME

Gerekli ise maksimum %5 oranında temiz su ile inceltilerek kullanılabilir. Kullanmadan önce karıştırılmalıdır.